Global. Collaborative. Innovative. Together, we will transform the automotive interiors industry. Together, we will redefine the ways people experience life onboard vehicles.

Robotics Specialist

Czech Republic - Plana nad Luznici

Job Description

Náplň práce:

  • Školení
    odborného personálu.
  • Spolupráce
    na přípravě školícího plánu a školících materiálů.
  • Programování
    robotů, uvádění zařízení do provozu, úpravy řídících programů.
    na identifikaci poruch a jejich opravách.
    s odděleními, které se podílejí na chodu výroby.

    Your Qualifications

    Požadavky:

    • Minimálně
      středoškolské vzdělání technického směru.
    • Znalost Aj
      na komunikativní úrovni.
    • Znalost ABB,
      KUKA, UR výhodou.
    • Schopnost
      předávat své znalosti a pracovat s lidmi.
    • Komunikativnost
      a ochota se dále rozvíjet a vzdělávat.

    Nabízíme:

    • Zázemí
      stabilní mezinárodní společnosti
    • Bezpečné a
      moderní pracovní prostředí
    • Získání
      pracovních zkušeností v automobilovém průmyslu
    • Efektivní
      systém školení a rozvoje
    • Dotované
      závodní stravování
    • 5 dnů dovolené
      navíc nad rámec zákona
    • Věrnostní
      bonus
    • Příspěvek na
      volný čas ve formě flexi pasů
      penzijní připojištění
    Published: 06/02/2020
    Job Field: Quality & Continuous Improv
    Location: Czech Republic - Plana nad Luznici
    REQ. NO.: 20001061

    Yanfeng Automotive Interiors (YFAI)

    Yanfeng Automotive Interiors (YFAI) is the global leader in automotive interiors. Yanfeng Automotive Interiors is redefining how people relax, work and play in their vehicle interiors – today and decades from now. Headquartered in Shanghai, the company has approximately 110 manufacturing plants and technical centers in 18 countries and more than 33,000 employees globally. They design, develop and manufacture automotive interior components for all automakers. LEARN MORE

    Our culture – shared values of our global team

    Customer

    Customer

    Striving

    Striving

    People

    People

    Innovation

    Innovation

    Respect

    Respect

    Integrity

    Integrity

    Teamwork

    Teamwork

    Sustainability